اجرای حکم اعدام امیر خالقی را متوقف کنید

اجرای حکم اعدام  امیر خالقی را متوقف کنید

( نامه انجمن حمایت از حقوق کودکان به رئیس قوه قضائیه و تقاضای به  تاخیر انداختن اجرای حکم اعدام یک نوجوان )

جناب آقای آیت الله هاشمی شاهرودی
ریاست محترم قوه قضائیه
با سلام
پیمان نامه حقوق کودک به عنوان میثاقی بین المللی که ایران نیز با امضاء و پذیرش آن، خود را متعهد به انجام مفاد آن نموده است، با تأکید بسیار خواستار عدم صدور حکم اعدام برای کودکانی است، که در سنین زیر 18 سال به اقدام و یا عملی غیر قانونی متهم هستند.
جناب آقای آیت الله شاهرودی بار دیگر حیات و ممات انسانی دیگر در 16 سالگی محکوم به اعدام گردیده ، در گرو تصمیم خردمندانه شما خواهند بود.
انجمن حمایت از حقوق کودکان امید دارد که برای چندمین بار با حضور به هنگام خود دستور توقف اجرای حکم اعدام را صادر فرموده و امید به حیات مجدد را در جان امیر خالقی بدمید.
ضمناً عمل انساندوستانه شما که مانع اجرای حکم اعدام بهمن سلیمیان و رحیم حیدری شده است را پاس می داریم .

با سپاس فراوان /انجمن حمایت از حقوق کودکان

 

اجرای حکم امیر خالقی برای دو ماه متوقف شد محمد مصطفایی

از چند روز پیش که خبر اعدام قریب الوقوع امیر خالقی که در کودکی مرتکب جرم شده بود را شنیدم به هر دری زدم تا اجرای حکم متوقف شود. بسیاری از فعالین حقوق بشر، رسانه های فعال در زمینه حقوق بشر، خبرنگاران و حتی مادران صلح به انضمام انجمنهای مدافع حقوق کودک و یونیسف و نیز ریاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران جناب آقای کریمی همه تلاش خودشان را به کار بستند تا در نهایت دادستان تهران و سرپرست اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران، صلاح را در عدم اجرای حکم صادره دیده و به لطف خدا این نوجوان صبح امروز از مرگ به صورت موقتی نجات یافت. 

   

/ 0 نظر / 23 بازدید